Biznes Fakty
Wakacje dobiegają końca. Polacy wymienili najbardziej irytujące rzeczy na plaży
Nadbałtyckie plaże każdego lata przeżywają oblężenie. Bywa, że jest tłoczno, a turyści mają swoje zwyczaje, które nie zawsze podobają się innym. Co irytuje najbardziej na polskich plażach? Wyniki sondażu wskazują na jeden, dominujący czynnik.
Pracownia SW Research przeprowadziła (na zlecenie portalu Wprost.pl) sondaż, w którym zadano ankietowanym pytanie: co najbardziej irytuje cię na polskich plażach?
W puli odpowiedzi znalazły się: parawany, psy, śmieci, rodziny z dziećmi, krzyczący plażowi sprzedawcy kukurydzy, muzyka z głośniczków, sypanie piachem, osoby spożywające alkohol, osoby palące papierosy.
Plaże nad Bałtykiem. Co najbardziej irytuje Polaków?
Najwyżej w rankingu znalazły się śmieci, które irytują 60 proc. plażowiczów, pozycję niżej uplasowało się palenie papierosów – 36,5 proc., a na trzecim miejscu osoby sięgające po alkohol – 34,7 proc.
Wysoko znalazły się też parawany, które irytują 30 proc. osób.
Osoby w negliżu poza plażą? Większość za wprowadzeniem kar
Pod koniec czerwca plażowicze zostali też zapytani o inną kwestię. Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadził sondaż dotyczący osób roznegliżowanych, którzy pojawiają się poza plażą.
Wtedy 53 proc. odpowiadających opowiedziało się za karaniem w takich sytuacjach. Przeciwko wypisywaniu mandatów było 32 proc. badanych internautów. Reszta nie była w stanie wskazać jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.
Zakaz wyjazdów dla dzieci poza feriami i wakacjami. Jednoznaczne wyniki sondażu
Przed nami ostatni weekend wakacji, ale to nie oznacza, że plaże opustoszeją. Również po rozpoczęciu roku szkolnego, wielu Polaków postanawia udać się na wypoczynek.
Wśród takich osób są rodziny z dziećmi.
Na początku lipca pracownia IBRiS dla Radia ZET zapytała, „czy dzieci w wieku szkolnym powinny mieć zakaz wyjazdu na wakacje/urlop z rodzicami w trakcie roku szkolnego?”
Zdecydowanie przeciwnym takiemu rozwiązaniu było 38,7 proc. respondentów, a odpowiedź „raczej nie” zaznaczyło 21,6 proc.
Dyskusja na ten temat zaczęła się po wypowiedzi na antenie Radia ZET wiceminister edukacji Katarzyny Lubnauer, która stwierdziła, że rodzinne wyjazdy na urlopy poza feriami i wakacjami nie służą uczniom. – Każdy zdaje sobie sprawę, że jest to szkoda dla dziecka, jeśli przez dwa tygodnie nie chodzi do szkoły – podkreśliła.
WIDEO: Dziesiątki turystów z objawami zatrucia w Zakopnem. To mógł być wirus
Artur Pokorski / pbi / polsatnews.pl
Źródło