Zestaw na jesienne wieczory: palenisko z grillem i kociołkiem

Nie ma nic przyjemniejszego niż posiedzieć w chłodne jesienne wieczory przy ognisku. Można to zrobić bezpiecznie również w swoim ogródku. Wystarczy tylko kupić palenisko. Do niego z kolei aż prosi się, żeby dokupić grilla ogniskowego oraz kociołek, w którym przy okazji można przygotować pyszne, rozgrzewające potrawy.

0f409f9abd076b3c8e85e8d05a147996, Biznes Fakty
Zestaw na jesienne wieczory: palenisko z grillem i kociołkiem

Tekst powstał w redakcji Content Commerce i zawiera linki reklamowe naszego partnera.

Palenisko ogrodowe

Widget Moneteasy

Palenisko ogrodowe sprawdzi się szczególnie w jesienne i zimowe wieczory, gdy szybko robi się ciemno, a sam grill nie ogrzałby zgromadzonych na zewnątrz gości. Żywy ogień tworzy też wyjątkową atmosferę. Wybierając palenisko, należy zwrócić uwagę na materiał wykonania: stal nierdzewna i żeliwo są najbardziej odporne na działanie wysokich temperatur oraz zmienne warunki atmosferyczne. Lżejsze modele są łatwe do przenoszenia, ale cięższe zapewniają lepszą stabilność i są zazwyczaj wykonane z grubszych materiałów.

Palenisko powinno być wyposażone w osłonę przeciwiskrową, która minimalizuje ryzyko pożaru spowodowanego przez niesione przez wiatr iskry. Ważna jest także wielkość paleniska: mniejsze mogą ograniczać komfort użytkowania i nie pozwolą rozpalić zbyt dużego ogniska, ale większe modele mogą być bardzo ciężkie i wymagają więcej miejsca. Duże paleniska nadają się do stworzenia stałego miejsca pod rozpalanie ognisk.

Grill ogniskowy

Widget Moneteasy

Grill ogniskowy to świetne uzupełnienie paleniska ogrodowego, które pozwala przygotowywać smaczne potrawy na świeżym powietrzu, dokładnie tak samo, jak na prawdziwym grillu. Aromat jest jednak nieco inny i zależny od rodzaju spalanego drewna. Przy wyborze grilla ogniskowego warto zwrócić uwagę na materiał wykonania rusztu. Stal nierdzewna i żeliwo są odporne na wysokie temperatury i korozję. Konstrukcja grilla musi być też stabilna, szczególnie przy większym wietrze.

Konieczna jest też możliwość regulacji wysokości rusztu nad paleniskiem. Dzięki tej funkcji można dostosować intensywność ciepła, co ułatwia kontrolę nad przypieczeniem potraw. Ważna jest również powierzchnia rusztu, podobnie jak w klasycznym grillu. Im większa, tym szybciej przygotujemy wszystkie kiełbaski. Niektóre modele oferują też dodatkowe akcesoria, takie jak uchwyty na kociołek czy stojaki na narzędzia, zwiększające funkcjonalność całego zestawu.

Kociołek na ognisko

Widget Moneteasy

Kociołek na ognisko pozwala przygotować aromatyczne potrawy jednogarnkowe w ogródku. Wybierając kociołek, warto zwrócić uwagę na materiał wykonania i tutaj też nie będzie żadnym zaskoczeniem, że najlepiej sprawdzą się wersje żeliwne, które utrzymują i równomiernie rozprowadzają ciepło. Żeliwo charakteryzuje się również dużą trwałością i odpornością na wysokie temperatury, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by nie rdzewiało. Alternatywą pod tym względem mogą być lżejsze modele emaliowane, które są łatwiejsze w czyszczeniu.

Ważną kwestią jest także pojemność kociołka. Kociołki o pojemności 8-10 litrów sprawdzą się przy większych spotkaniach, ale podczas mniejszych imprez wystarczą modele 3-5 litrowe. Tutaj też dodatkowym atutem będzie stabilna konstrukcja i solidne uchwyty, które ułatwiają przenoszenie kociołka nad ogniskiem. Niektóre modele oferują również pokrywki, które przyspieszają proces gotowania i pozwalają utrzymać ciepło potraw na dłużej.

Sprawdź też klasyczne grille:

Widget Moneteasy

Tekst powstał w redakcji Content Commerce i zawiera linki reklamowe naszego partnera.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *