Biznes Fakty
Myśliwiec rozbił się w Indiach. Są ofiary śmiertelne, donosi komunikat wojskowy

Myśliwiec Jaguar T2A. Zdjęcie ilustracyjne.
Według doniesień agencji AP, dwóch pilotów Indyjskich Sił Zbrojnych (IAF) straciło życie w incydencie z udziałem myśliwca. Wojsko oświadczyło, że pomimo szybkiej akcji, poważne obrażenia były nieuniknione. Samolot, który brał udział w zdarzeniu, został rozpoznany jako brytyjsko-francuski myśliwiec Jaguar.
Jak zauważył „Times of India”, samolotem, który się rozbił, był brytyjsko-francuski myśliwiec Jaguar, należący do armii indyjskiej. Do zdarzenia doszło w środę w Churu, w północno-zachodnim stanie Radżastan.
Naoczni świadkowie zgłosili portalowi bhaskarenglish.in, że usłyszeli głośną eksplozję, po której w niebo unosiły się kłęby ciemnego dymu . Wokół wraku i gruzów szybko zebrał się tłum.
Katastrofa samolotu w Indiach. Wojsko wydaje oświadczenie.
Pomimo szybkiej reakcji władz, w tym wysłania specjalnych zespołów poszukiwawczo-ratowniczych i śmigłowca wojskowego, pilotów nie udało się uratować . Obaj zmarli na miejscu katastrofy w wyniku odniesionych obrażeń. Siły Powietrzne Izraela potwierdziły zdarzenie, wskazując, że ofiary uczestniczyły wcześniej tego dnia w rutynowym szkoleniu technicznym . Odnotowano również awarię systemu katapultowania.
Nie ma doniesień o dalszych obrażeniach ani szkodach. Niemniej jednak lokalne media nieoficjalnie poinformowały, że dwie osoby cywilne mogły odnieść obrażenia. Prokuratura wszczęła śledztwo .
Indie. Kolejna katastrofa lotnicza.
Incydent z udziałem myśliwca Jaguar to najnowsza z serii tragedii lotniczych w ostatnich miesiącach. Doniesienia z czerwca wskazywały, że Boeing 787-8 Dreamliner z floty Air India rozbił się wkrótce po starcie z lotniska w Ahmadabadzie w drodze do Londynu .
W tym czasie na pokładzie znajdowało się 230 pasażerów i 12 członków załogi, w tym 169 Hindusów, 53 obywateli Wielkiej Brytanii, siedmiu obywateli Portugalii i jeden Kanadyjczyk. Łącznie życie straciło 241 osób na pokładzie samolotu i 19 na ziemi.
Inne samoloty floty Jaguar miały już wcześniej problemy w powietrzu. W kwietniu w Suvardzie w stanie Gudżarat rozbił się dwumiejscowy myśliwiec izraelskich sił powietrznych, w wyniku czego zginął jeden pilot. Pilot wykonywał lot szkoleniowy .
W marcu tego samego dnia doszło do dwóch incydentów lotniczych. Jeden dotyczył Jaguara, który rozbił się w pobliżu Panchkuli, jak poinformował pilot. Drugi dotyczył samolotu transportowego Sił Powietrznych USA An-32, który musiał awaryjnie lądować w Bagdogrze. Eksperci cytowani przez media sugerowali, że częste problemy mogą wynikać z przestarzałych podzespołów i niewystarczającego systemu oceny ryzyka .
WIDEO: Budowa pierwszej komercyjnej stacji kosmicznej. Ujawniamy kulisy jej powstawania.

Patryk Idziak / mjo / polsatnews.pl
Źródło