Biznes Fakty
Polka odpowiedzialna za tragedię w Niemczech. Skazana na dożywocie

Polka skazana na dożywocie za spowodowanie śmiertelnego wypadku w Niemczech
Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Niemczech potwierdził wyrok dożywotniego więzienia dla Polki. Trzy lata wcześniej była uczestnikiem śmiertelnego wypadku podczas wyścigu z innym kierowcą, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. W wyniku tego incydentu zginęli dwaj chłopcy, którzy jechali z rodzicami.
Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w lutym 2022 r. w Barsinghausen w Dolnej Saksonii . Polka jechała z prędkością 180 km/h w strefie, w której obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h. Próbowała wyprzedzić inny pojazd, ale kierowca na to nie zezwolił. W rezultacie straciła panowanie nad samochodem na zakręcie i zderzyła się z innym pojazdem, w którym znajdowało się małżeństwo z dziećmi.
Chociaż rodzice przeżyli wypadek, pierwszy chłopiec zmarł na miejscu, a drugi został przewieziony do szpitala, gdzie również zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Kobieta stanęła przed sądem dwa razy. Początkowo ona i kierowca, z którym rywalizowała, Marco S., zostali oskarżeni o morderstwo, ale ostatecznie zostali skazani za udział w nielegalnym wyścigu .
Polka skazana na dożywocie w Niemczech za spowodowanie śmiertelnego wypadku
Wówczas Polka została skazana na sześć lat więzienia , a mężczyzna na cztery lata. Jednak Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Karlsruhe uchylił poprzedni wyrok po apelacji z powodu zidentyfikowanych błędów prawnych. W rezultacie proces odbył się ponownie w lipcu poprzedniego roku. Sąd w Hanowerze skazał Polkę na dożywocie , a Marco S. został skazany na cztery lata .
Oskarżeni odwołali się, ale Trybunał podtrzymał pierwotne orzeczenie . „W apelacji złożonej przez skazanego nie stwierdzono ani błędów proceduralnych, ani innych naruszeń prawa ” – stwierdzono w uzasadnieniu. Wskazuje to, że orzeczenie jest ostateczne .
Zgodnie z niemieckim systemem sądowniczym skazani rozumieli ryzyko narażenia życia osób w ruchu drogowym i świadomie je akceptowali. Zauważono, że kryteria zabójstwa – w tym premedytacja, użycie niebezpiecznych środków i motywacja niskimi pobudkami – zostały w pełni spełnione .
WIDEO: Misja pokojowa na Ukrainie. Ekspert: Polska może być kluczowa

Agata Sucharska / wka / Polsatnews.pl
Źródło