Biznes Fakty
Elektroniczne listy rejestrowane są łatwiejsze w dostępie. Usługa ta trafia do bankowości internetowej
Poczta Polska, PKO BP i Krajowa Izba Rozliczeniowa podpisały list intencyjny w sprawie współpracy nad nowatorskim rozwiązaniem – usługą e-Delivery, która będzie dostępna bezpośrednio za pośrednictwem platformy internetowej banku.

Dzięki nadchodzącemu uruchomieniu klienci banków będą mogli wnioskować o utworzenie adresu e-Delivery za pośrednictwem usługi online PKO BP, a konkretnie iPKO. Przewiduje się, że w przyszłości inne polskie banki wdrożą to rozwiązanie na swoich platformach bankowości elektronicznej.
e-Delivery jest cyfrowym odpowiednikiem listu poleconego. Posiada taką samą moc prawną jak tradycyjna poczta doręczana za potwierdzeniem odbioru. Rozwiązanie to jest przeznaczone do komunikacji między podmiotami publicznymi, przedsiębiorstwami i obywatelami. Ramy prawne wspierające działanie systemu zostały określone w rozporządzeniu UE eIDAS oraz w polskiej ustawie o doręczeniach elektronicznych z dnia 18 listopada 2020 r.
„ Klienci zostaną powiadomieni o nowej korespondencji, a następnie zostaną przekierowani, bez konieczności ponownego logowania, do portalu Poczty Polskiej , gdzie mogą przeglądać i czytać otrzymaną korespondencję. To proste i bezpieczne rozwiązanie, które uprości rutynowe interakcje z urzędami i firmami, oszczędzając czas użytkownikom tej usługi” – czytamy w ogłoszeniu.
„Naszym celem jest rozwijanie ekosystemów, w których klienci największego polskiego banku są obsługiwani kompleksowo, bezpiecznie i wygodnie – również w zakresie coraz bardziej zaawansowanych usług publicznych. Wierzymy, że ta inicjatywa łączy cyfrowe państwo z codziennym życiem obywateli, czyniąc korzystanie z e-Administracji łatwiejszym, bezpieczniejszym i bardziej dostępnym” – zauważył Szymon Midera, prezes PKO BP, cytowany w komunikacie.
Zobacz także: Poczta Polska w obliczu krytyki. Niesamowicie wysokie ceny
Rolą KIR jest zapewnienie niezbędnej infrastruktury umożliwiającej integrację e-Delivery z sektorem bankowym, co z czasem umożliwi dostarczenie tego rozwiązania wszystkim zainteresowanym instytucjom.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Google News.
Źródło