Nowe biuro Grupy Saint-Gobain powstaje na 28. piętrze w Varso Tower

HB Reavis, właściciel i zarządca nieruchomości komercyjnych, podpisał 10-letnią umowę najmu z Grupą Saint-Gobain w Polsce. Światowy lider zrównoważonego i lekkiego budownictwa przeniesie swoją polsko-ukraińską centralę na 28. piętro budynku Varso Tower. Pracownicy firmy wprowadzą się do nowego biura o powierzchni blisko 1 400 mkw. jesienią br.

Grupa Saint-Gobain tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały oraz rozwiązania dla rynku budowlanego i przemysłowego. Jeden z największych inwestorów zagranicznych w Polsce, jest obecny w naszym kraju ponad 30 lat, gdzie posiada 25 zakładów i zatrudnia 7,3 tys. pracowników. Firma, która od lat znajduje się wśród najlepiej ocenianych pracodawców, podjęła zobowiązanie do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku. „Making the World a Better Home” – to cel nadrzędny Grupy, który jednoczy 160 tys. pracowników w 76 krajach.

– Patrząc w przyszłość z optymizmem, postanowiliśmy zmienić dotychczasowe biuro Centrali Grupy Saint-Gobain w Polsce na takie, które będzie odzwierciedlać naszą ambicję: chcemy uczynić świat lepszym, bardziej zrównoważonym miejscem. Bacznie zbadaliśmy i uwzględniliśmy potrzeby naszych pracowników w Warszawie. Oprócz tego zadbaliśmy o to, aby w wybranym budynku spełnione były wysokie standardy inkluzywności oraz środowiskowe. Dzięki współpracy z biurem Trzop Architekci oraz generalnym wykonawcą Decorator – Malewicz i Wspólnicy S.K.A. zaprojektowaliśmy przestrzeń, w której zatrudnieni i goście będą mogli poczuć się szczególnie komfortowo. A to za sprawą zastosowania szerokiej palety naszych innowacyjnych rozwiązań dla rynku budowlanego. Ta unikalna powierzchnia będzie salonem pokazowym możliwości Saint-Gobain – mówi Joanna Czynsz-Piechowiak, Prezes Grupy Saint-Gobain w Polsce i Ukrainie.

Varso Tower jest najwyższą częścią wielofunkcyjnego obiektu zrealizowanego przez HB Reavis, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji, restauracje, kawiarnie, klub fitness i przychodnia. Wielokrotnie nagradzana inwestycja stała się jednym z nowych symboli centrum Warszawy. Swój udział w realizacji kompleksu zaznaczyły liczne rozwiązania marek Grupy Saint-Gobain, które przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa, komfortu akustycznego oraz efektywności energetycznej obiektu. Dzięki potrójnym szybom zespolonym COOL-LITE SKN 176II marki GLASS i zastosowanym w nich ramkach dystansowych SWISSPACER zwiększono izolacyjność termiczną obiektu oraz zmaksymalizowano ilość światła dziennego przy jednoczesnym zredukowaniu przegrzewania się pomieszczeń. Systemy ścian działowych Rigips w różnych konfiguracjach oraz Aku-płyta od Isover znacząco poprawiły izolację akustyczną, gwarantując ochronę przed hałasem oraz zapewniając spokojne i komfortowe środowisko pracy. Dodatkowo, zastosowanie materiałów ognioodpornych – takich jak szkło ognioodporne od VETROTECH w przeszklonych windach czy płyty o odporności ogniowej od Rigips – zwiększyło poziom bezpieczeństwa pożarowego całego obiektu. A to nie wszystko, w obiekcie znalazły się również rozwiązania innych marek budowlanych Grupy, jak posadzki Weber, czy systemy hydroizolacji GCP. To wszystko sprawia, że Varso Place jest idealnym miejscem dla siedziby Grupy Saint-Gobain w Polsce.

– W działalności HB Reavis od lat cenimy wysokiej jakości materiały Saint-Gobain, takie jak energooszczędne szkło fasadowe, które zastosowaliśmy na elewacjach naszych budynków Varso Place i kampusu biurowego Forest. W wieżowcu Varso Tower innowacyjne produkty Saint-Gobain zapewniają m.in. bezpieczeństwo pożarowe, ochronę przed hałasem i dbają o doskonałą akustykę tutejszych biur. Cieszę się, że pracownicy Saint-Gobain już wkrótce wprowadzą się do naszego biurowca, skąd będą wspierać wszystkie aktywności biznesowe firmy w Polsce – komentuje Cezary Błaszczyk, dyrektor zarządzający w HB Reavis Investments Poland.

Varso Tower to łącznie 70 tys. mkw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie, która wspiera wellbeing pracowników i wpisuje się w najnowsze trendy ESG. Już 85% powierzchni biurowej wieżowca zostało wynajęte. W gronie najemców budynku są kancelarie prawne CMS, Baker McKenzie i Greenberg Traurig oraz firmy Box, Enterprise Investors, SAP, PageGroup, NCBiR, Foster + Partners, Inditex, AFI Europe, Atlas Ward, Transition Technologies MS, jak również kawiarnia Green Caffè Nero dostępna na parterze.

Najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej został zaprojektowany przez Foster + Partners z troską o zdrowie oraz inkluzywność, co potwierdzają uzyskane certyfikaty WELL oraz Obiekt bez Barier. Budynek zdobył najwyższą ocenę w systemie BREEAM, która świadczy o ich niskim zapotrzebowaniu na energię. Projektanci zadbali także o przestrzeń publiczną. Kilkadziesiąt drzew zasadzono wokoło, na dachach oraz w przestronnym lobby wieżowca, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika. Centralna lokalizacja zapewnia wiele udogodnień w zasięgu ręki i znakomity dostęp do komunikacji miejskiej. Nie do przecenienia jest też bezpośrednie sąsiedztwo dworca kolejowego, a tym samym ułatwienie dojazdu z każdego miejsca w Polsce. 

REKLAMA: REKLAMA: REKLAMA:

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *