Będą produkować amunicję. Polska się zbroi, ruszają inwestycje

Jak donosił w czwartek Puls Biznesu, programy zbrojeniowe rzeczywiście sprzyjają inwestycjom w Polsce. W publikacji zamieszczono listę konkretnych fabryk i zakładów, które zamierzają dokonać rozbudowy w związku z produkcją amunicji.

C702f4ccf935900c0846132ae65f4c36, Biznes Fakty Polskie inwestycje rosną dzięki programom zbrojeniowym / AFP

Nowe fabryki w Jelcu i odroczone inwestycje w fabryki amunicji – w 2025 roku inwestycje obronne zaczną płynąć pełną parą . Pulse Business podkreśla, że dotyczy to również najpopularniejszej amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm.

Te fabryki rozwijają się dzięki programom zbrojeniowym.

W wyniku programów zbrojeniowych Nowy zakład zostanie wybudowany w Yelche, a zakład w Dezamet zostanie rozbudowany, aby produkować amunicję. Puls Biznesu przypomina, że w 2025 r. ma ruszyć budowa nowego zakładu w Jelczu , w którym będą produkowane pojazdy na potrzeby programów obrony przeciwlotniczej Narew i Wisła, a także artylerii rakietowej Homar.

Ponadto z zamówień wojskowych skorzystają również wojskowe zakłady metalurgiczne Dezamet, należące do grupy Mesko, będącej częścią państwowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ).

„Dezamet stanie się głównym zakładem produkującym amunicję w Polsce . W efekcie jego zakłady w Nowej Dębie ulegną znacznej rozbudowie” – mówi Arkadiusz Bionk, pełniący obowiązki prezesa PGZ .

Czytaj: Podpisano kolejną umowę z Amerykanami. „Dziś to my sprzedajemy”

Rosnące inwestycje w amunicję

Przyspieszono także realizację odrzuconych projektów dostaw amunicji do Grupy Mesko , pisze Puls Biznesu. Dotyczy to w szczególności Projektu 400, który obejmuje budowę i wyposażenie w maszyny i urządzenia pięciu nowych fabryk w Pionkach i czterech w Skarżysku-Kamiennej.

Są to również zakłady wchodzące w skład grupy Mesko, w których będzie produkowana głównie amunicja artyleryjska kalibru 155 mm . Tego brakuje nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach NATO.

Gazeta przypomina, że pierwotnie fabryki w Pionkach i Skarżysku-Kamiennej miały zostać ukończone w 2022 roku. Teraz nowe kierownictwo Mesko podjęło to wyzwanie. „Po mojej ostatniej wizycie w Pionkach jestem przekonany, że Mesko ukończy Projekt 400 w tym roku” – zapewnia Arkadiusz Bionk.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *