Liczba Polaków nad Bałtykiem rośnie. Ale nie po polsku

Północne Niemcy stają się coraz popularniejszymi miejscami wypoczynkowymi dla polskich turystów. W ciągu ostatnich siedmiu lat liczba osób wybierających niemieckie wybrzeże Morza Bałtyckiego wzrosła o 40 procent. Wynika to m.in. z wyrównywania cen mieszkań po obu stronach granicy oraz chęci Polaków do znalezienia spokojnych miejsc do wypoczynku – powiedział agencji Interia Biznes Tomasz Pędzik, dyrektor Niemieckiej Organizacji Turystycznej w Polsce.

80aa16c5a2c846cd8d80303ce3eb11c3, Biznes Fakty Polacy coraz częściej decydują się na spędzenie wakacji na niemieckim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Cenią ciszę i spokój / 123RF/PICSEL

W 2017 roku Polacy zarezerwowali 492 000 noclegów na niemieckim wybrzeżu Bałtyku. Według Federalnego Urzędu Statystycznego w ubiegłym roku liczba ta wzrosła o 40 procent, do 689 000.

Wakacje nad Morzem Bałtyckim. W poszukiwaniu świeżości i ciszy

Zdaniem dyrektora Niemieckiej Organizacji Turystycznej w Polsce, do tego zjawiska przyczyniają się także rosnące ceny. – Stawki celne między Polakami i Niemcami stają się coraz bardziej porównywalne – mówi Tomasz Pendzik. Coraz więcej Polaków szuka spokojniejszych alternatyw dla polskiego wybrzeża. – Niemieckie kurorty nadmorskie to spokojne i atrakcyjne miejsca, w których można się całkowicie zrelaksować. Coraz większą popularnością cieszy się również trend coolcation, czyli poszukiwania chłodniejszych miejsc do relaksu. – Od czerwca do sierpnia temperatury nad Morzem Śródziemnym mogą być nie do zniesienia. W północnych Niemczech nie – twierdzi źródło Interia Biznes.

Kampania reklamowa stowarzyszenia Deutsches Küstenland ma na celu zachęcenie Polaków do odwiedzenia niemieckiego wybrzeża. (wybrzeże niemieckie). Organizacja zrzesza pięć północnych krajów związkowych i promuje północne Niemcy na wybranych rynkach, które zdaniem ekspertów mają znaczny potencjał dla całego regionu. W tym roku Polska została uznana za kraj o największym potencjale wzrostu.

Celem obecnej kampanii jest „zwiększenie świadomości i zainteresowania wśród partnerów handlowych, mediów i podróżnych”. Dodatkowym celem było wzmocnienie pozytywnego wizerunku północnego regionu Niemiec. Twórcy kampanii spodziewają się również dalszego wzrostu liczby noclegów.

Morze Bałtyckie w Niemczech przyciąga Polaków. Przyroda, Gastronomia i Kultura

„Jest tu tak wiele do odkrycia”, śpiewa kampania marketingowa. Przypominają nam, że północne Niemcy (Norddeutschland) to region położony między Morzem Północnym a Morzem Bałtyckim. „Wyróżniają ją różnorodne krajobrazy, bujna zieleń, bogata historia i wyjątkowa kultura” – czytamy na stronie internetowej stowarzyszenia. Urlopowicze mogą korzystać nie tylko z wybrzeży Morza Bałtyckiego i Północnego, ale także z 95 wysp – łącznie ponad 3000 kilometrów plaż.

„Ten region oferuje wszystko, co najlepsze: malownicze nadmorskie miasteczka, zabytkowe wioski i idylliczne tereny wiejskie” – podkreślają autorzy kampanii. Przypominają, że kraj ten słynie ze wspaniałych plaż, uroczych miasteczek portowych i „ciepłej gościnności”. „Niezależnie od tego, czy odkryjesz rozległe równiny i lasy, malownicze wyspy czy tętniące życiem miasta północne Niemcy mają wiele do zaoferowania i oczarują Cię swoją kulturą i ukrytymi skarbami” – zapewnia Deutsches Küstenland.

Wakacje na wyspach, ale po niemiecku

Dwie wyspy cieszą się szczególną popularnością wśród Polaków: Rugia i Sylt. Pierwsze z nich jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Europie. Wyspa zachwyca swoimi białymi klifami i zachwyca odwiedzających trasami rowerowymi, które wiją się wokół niej. Sylt kojarzy się z luksusem. Położona niedaleko Danii wyspa słynie z eleganckich kurortów i doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych.

Baza noclegowa w całym regionie zawiera ponad 15 tysięcy obiektów. Na Rugii koszt noclegu w pięciogwiazdkowym hotelu poza sezonem nie przekracza 400 złotych. W okresie wakacyjnym średni koszt noclegu wynosi 150 euro za noc (625 zł). Znacznie tańsze są domy gościnne. Obecnie nocleg kosztuje średnio 70

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *