Wściekłość Kremla: Rosja odpowiada na umowę Ukraina-USA

F7f102f54fe784c962c67b80d1f59f3b, Biznes Fakty
Aleksiej Druzhinin, POOL SPUTNIK KREMLIN, AP

Wściekłość Kremla: Rosja odpowiada na umowę Ukraina-USA

Rosja zareagowała na porozumienie między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi dotyczące surowców. Politycy w Kremlu są niezadowoleni ze stanowiska administracji USA. „Maj rozpoczął się turbulencjami. I na pewno nie w spokojny sposób” – stwierdził Dmitrij Miedwiediew, zastępca przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji, w mediach społecznościowych.

Kreml odniósł się do amerykańsko-ukraińskiego porozumienia dotyczącego zasobów naturalnych, a były prezydent Dmitrij Miedwiediew zamieścił w Internecie obszerny komentarz na temat umowy.

„Kijów zmuszony do rekompensaty za pomoc”. Kreml o porozumieniu surowcowym

W swoim poście postać z Kremla usiłuje podważyć znaczenie porozumienia między Ukrainą a USA. Twierdzi, że naród atakowany przez Rosję musi spłacić dług wobec Amerykanów za dostawy broni.

„Trump zadał cios reżimowi w Kijowie, równoważąc amerykańską pomoc minerałami. Teraz będą musieli zrekompensować zaopatrzenie wojskowe bogactwem naturalnym ginącego narodu” – napisał Miedwiediew.

Bliski sojusznik Władimira Putina skrytykował Europę w tym kontekście, stwierdzając, że „rzekomo 'stara szalona Europa jest wściekła'” z powodu tej umowy.

„Maj nie zaczął się pokojowo” Rosja krytykuje Trumpa

Co ciekawe, Miedwiediew zdecydował się ostro skrytykować prezydenta USA Donalda Trumpa w swoich uwagach, co może odzwierciedlać rosyjską irytację niedawno podpisaną umową. Zwłaszcza że działania amerykańskiego rządu były „problematyczne”.

„Senat USA pod przywództwem Republikanów przygotowuje się do nałożenia na nas dodatkowych „miażdżących sankcji”. Będziemy obserwować, jak zareaguje nowa administracja. Wskaźniki poparcia dla Trumpa spadły, „głębokie państwo” stanowczo mu się sprzeciwia. May rozpoczyna z turbulencjami. I na pewno nie pokojowo ” – podsumował rosyjski urzędnik.

Wbrew początkowym żądaniom USA, umowa nie stanowi, że Ukraina musi spłacić poprzednią pomoc wojskową USA z dochodów z wydobycia zasobów. Ukraińskie rezerwy mineralne mają również pozostać pod „całkowitą kontrolą i własnością Ukrainy”, a sam fundusz ma być zarządzany wspólnie przez obie strony. Rząd USA będzie również pomagał w przyciąganiu dalszych inwestycji i technologii na Ukrainę za pośrednictwem US International Development Finance Corporation (DFC).

WIDEO: „Pozostaje nietykalny przez 100 dni”. Polityk proponuje pociągnięcie prezydenta do odpowiedzialności

Mateusz Balcerek / pbi / Polsatnews.pl

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *