Biznes Fakty
Stacje zasilania, które sprawdzą się nie tylko na kempingu
Stacja zasilana to na tyle uniwersalny sprzęt, że sprawdzi się nie tylko na polu namiotowym i na kempingu, ale również w domu, jako awaryjne zasilanie. W zależności od pojemności akumulatorów i od mocy może zasilić różne sprzęty: nie tylko doładować urządzenia mobilne, ale też zapewnić prąd np. dla laptopa.
Tekst powstał w redakcji Content Commerce i zawiera linki reklamowe naszego partnera.
Stacja zasilania GREENSO STZ02
Widget Moneteasy
Stacja zasilania Greenso STZ02 to wszechstronne źródło energii. Dzięki przyzwoitej pojemności i mocy 600 W można z zasilać kilka mniejszych urządzeń jednocześnie, a jej szybkie ładowanie (według producenta od 360 do 420 minut) zapewnia gotowość do pracy w krótkim czasie. Wyposażona jest w różne gniazda, w tym USB-C, dwa USB-A, USB Fast Charge, DC 12 V, gniazdo zapalniczki oraz dwa gniazda AC. Bateria litowo-jonowa o pojemności nominalnej 156000 mAh oraz solidna konstrukcja to niewątpliwe zalety. Urządzenie oferuje napięcia wyjściowe 5 V, 12 V i 220 V oraz prądy wyjściowe od 2A do 10A. Wyświetlacz umożliwia kontrolę stanu naładowania. Całość waży 6,2 kg, ale dzięki zintegrowanemu uchwytowi, stację łatwo jest przenieść z miejsca na miejsce. Wbudowana lampka LED zapewnia dobre oświetlenie w ciemnych miejscach. W zestawie znajduje się ładowarka sieciowa, kabel AC oraz niezbędna dokumentacja.
Stacja zasilania NAVITEL NS500
Widget Moneteasy
Navitel NS500 ma wbudowany akumulator litowy o pojemności 120000 mAh oraz gniazdo 230V AC o mocy 500 W. Urządzenie pracuje cicho, więc jest komfortowe w użyciu również w domu. Wyposażone jest w duży ekran cyfrowy, który prezentuje informacje dotyczące poziomu naładowania, pozostałej mocy wyjściowej, czasu pracy oraz alertów systemowych. Stacja gniazdo AC (230V, 500W), dwa porty USB, dwa porty USB-C, dwa porty DC, port samochodowy oraz funkcję ładowania bezprzewodowego 15 W, co łącznie umożliwia zasilanie różnych urządzeń, takich jak laptopy, smartfony, aparaty fotograficzne czy lodówki samochodowe. NS500 można ładować przez gniazdo AC, panel solarny lub port zapalniczki samochodowej, z możliwością szybkiego ładowania za pomocą paneli solarnych Navitel SP120/SP200 (kupowane osobno). Stacja zasilania jest oczywiście wyposażona w system zarządzania bateriami (BMS), który chroni przed przegrzaniem, przepięciami i zwarciami, a falownik czystej fali sinusoidalnej zabezpiecza wrażliwe urządzenia.
Stacja zasilania ENERGY Premium Power PB1000
Widget Moneteasy
Energy Premium Power PB1000 to już propozycja z wyższej półki cenowej. Wystarczy wspomnieć, że ma pojemność 300 Ah i że ma dwa gniazda 230V, kilka wyjść USB 2.0, wyjście USB-C oraz zestaw złączy 12V, co pozwala na zasilanie wielu urządzeń, od smartfonów po lodówki. Przetwornica napięcia wewnątrz stacji dostosowuje parametry prądu wyjściowego, zapewniając bezpieczną pracę. PB1000 ma wyświetlacz, który informuje o stanie naładowania akumulatora oraz pozostałym czasie pracy. Stacja jest idealnym rozwiązaniem na wakacje, kemping i jako awaryjne zasilanie w domu. Stacja może być ładowana za pomocą dedykowanej ładowarki sieciowej 230V, szybkiej ładowarki samochodowej lub paneli solarnych (kupowane oddzielnie). Dzięki stabilnej konstrukcji urządzenie można bezpiecznie przewozić w samochodzie i mieć ciągły dostęp do prądu. W zestawie znajdują się wspomniana wcześniej ładowarka sieciowa oraz kabel do ładowania w aucie.
Stacja zasilania EXTRALINK EPS-S1000S + panel fotowoltaiczny
Widget Moneteasy
Stacja zasilania Extralink EPS-S1000S to gotowy zestaw na kemping czy dłuższe przerwy w dostawie prądu. Ma pojemność 1021 Wh i dzięki dołączonemu panelowi słonecznemu oferuje pełną niezależność od sieci elektrycznej. Stacja waży zaledwie 9 kg, co jest niezłym wynikiem przy takich parametrach. Ma wytrzymałą obudowę i ergonomiczny uchwyt, co ułatwia jej przenoszenie. EPS-S1000S umożliwia zasilanie urządzeń, takich jak laptopy, smartfony, smartwatche, słuchawki, a nawet drony, dzięki różnym wyjściom. Panel solarny dołączony do zestawu pozwala na ładowanie stacji energią słoneczną. W ciągu dnia można ładować urządzenie na świeżym powietrzu, by wieczorem cieszyć się zgromadzoną energią. Dzięki temu użytkownik nie jest ograniczony dostępem do tradycyjnych źródeł prądu. Do zestawu dołączono tradycyjnie instrukcję obsługi w języku polskim oraz kartę gwarancyjną.
Tekst powstał w redakcji Content Commerce i zawiera linki reklamowe naszego partnera.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Źródło